You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

szwalnia

konstrukcje krawieckie

Proces produkcji rozpoczyna się od projektów. Musimy zrozumieć koncepcję klienta. Dobrze jest mieć przygotowane szkice, opis lub zdjęcia, na których moglibyśmy się oprzeć. W naszej kolekcji mamy setki gotowych form krawieckich, które możecie wykorzystać we własnych kolekcjach modyfikując je, wzbogacając dodatkowymi wykończeniami lub nadrukami. Zawsze służymy radą i doświadczeniem na każdym etapie całej produkcji, pomożemy w doborze tkanin, dzianin i dodatków krawieckich

Projektowanie

Tu zaczyna się cała zabawa. Po omówieniu wszystkich szczegółów konstruujemy model próbny i odszywamy pierwowzór do przymiarki. Na tym etapie dokonujemy ewentualnych modyfikacji, dobieramy dodatki i planujemy rozmieszczenie nadruków. Warto dany model przetestować przed produkcją nosząc go i piorąc

Materiały

Do produkcji wykorzystujemy wyłącznie materiały polskich producentów, co gwarantuje najwyższą europejską jakość. Współpracujemy z wieloma producentami dzianin i możemy sprowadzić wiele standardowych materiałów jak i wykonać dzianinę na zamówienie klienta pod jego wymaganie, jeśli chodzi o gramaturę, konstrukcje splotu jak i koloru.

Dodatki

Przy produkcji koszulek i bluz możemy wykorzystać wiele dodatków podnoszących szlachetność wyrobu końcowego. Jako dodatki możemy zaproponować: metki żakardowe, metki informacyjne, potniki, wszywki żakardowe, metki drukowane na bawełnie, skórki, sznurki, przywieszki metalowe i wiele innych

Odszywanie prototypów - Wzorcownia

Dla kompleksowej obsługi klienta stworzyliśmy własną wzorcownię. Jest to bardzo istotny dział potrzebny do prawidłowego przygotowania produkcji, w szczególności przy tworzeniu nowych kolekcji Przed produkcją nowych wzorów i kolekcji, formy krawieckie trafiają do wzorcowni, to dział wykonujący pojedyncze wykrawanie i odszycia wzorów. Na tym etapie możemy jeszcze dokonywać zmian i poprawek przed rozpoczęciem całej produkcji. Po przejściu przez ten dział wzory jak i formy trafiają już na krojownię i szwalnię.

Krojownia

Krojownia to bardzo ważny dział, tu trafiają sprawdzone już szablony z specyfikacją materiałową do wycięcia wszystkich elementów potrzebnych do uszycia gotowego produktu. Zaletą posiadania własnej krojowni w firmie jest możliwość szybkiego wprowadzania zmian oraz zwiększonej kontroli pracy na bieżąco

Szwalnia

Do szwalni trafiają wszystkie informacje dotyczącze produktu, takie jak dobór materiału, dodatków, wykończeń, zdobień jak inici. Gdy już wszystko mamy możemy zacząć szycie konkretnego projektu. Na szwalni, krawcowe ściśle współpracują z drukarzami, gdyż niejednokrotnie trzeba wykonać nadruk na konkretnym etapie szycia.

Nadruki

Wykonujemy nadruki wewnątrz kaptura, kieszeni lub na szwie. Przy wykonywaniu nadruków wykozystujemy wiele metod, przedeszczytkim sitodruku (farby wodne, wywaby, druki 3D) jak i sublimację oraz haft. Szczegóły dotyczące metod nadruku znajdują się na stronie dotyczącej nadruków.

Wykończenia

Kompleksowa produkcja odzieży obejmuje wiele etapów – od wstępnego projektu i stworzenia wzoru, doboru materiały i wszystkich dodatków przez krojenie tkanin, po szycie i wykończenie. Ostatni etap jest bardzo istotny dla wizualnego odbioru produktu końcowego. Wszelkie zagniecenia, nieobcięte nitki, kurz i inne tego typu defekty znacznie obniżają wartość estetyczną. Nawet najlepiej uszyta koszulka czy bluza, tracą tym samym na atrakcyjności dla klienta końcowego Wszystkie uszyte wyroby są dokładnie sprawdzane, czyszczone i estetycznie składane i pakowane w opakowania jednostkowe jak i zbiorcze. Mamy świadomość, iż wygląd końcowy oddawanego produktu jest dla klienta bardzo ważny.

Nadruki na odzieży

Do nadruków na odzieży można stosować wielu metod w zależności od podłoża ilości kolorów nadruku, nakładu jak i samego projektu. Zapoznaj się z stosowanymi przez nas technikami.

Studio Konstruktorskie

Studio konstrukcyjne to miejsce w którym pomysły są przekładane na papier, na którym trójwymiarowa odzież jest odwzorowywana na płaskim papieru w taki sposób aby po zszyciu tworzyły znów trójwymiarową odzież układającą się na ciele zgodnie z zamierzeniem projektanta.

SEPI 2019 © | POLITYKA PRYWATNOŚCI . Design by SEPI