Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Druk koszulek

Najbardziej uniwersalny element garderoby, który posiada praktycznie każdy z nas, to zwykły T-shirt. Znany jest już od XIX wieku, ale wtedy był traktowany jako bielizna i jego ekspozycja była niewskazana. Występował tylko w kolorze białym i z początkiem XX wieku, kiedy to robotnicy zaczęli nosić go jako typowe okrycie wierzchnie, stał się niejako ich symbolem. Lata 50. i Hollywood spopularyzowały koszulkę za sprawą takich aktorów jak Marlon Brando czy James Dean. Od tej pory każdy nastolatek chciał ją mieć w swojej szafie. Z czasem okazało się, że może ona być interesującym nośnikiem informacji i tak powstały nadruki na koszulkach. , które wykonujemy w Warszawie. Początkowo umieszczano na nich nazwy zespołów muzycznych, z czasem również wizerunki. Kultową koszulką i jednocześnie symbolem, który każdy fan rocka z pewnością kojarzy, są słynne czerwone usta z językiem. Również znane marki - takie jak Levi’s, GAP czy Nike - podłapały ten trend i zaczęły umieszczać na podkoszulkach swoje logotypy. Inni - jak np. Lacoste czy Ralph Lauren - ograniczyli się tylko do niewielkich emblematów. Współczesne koszulki mogą posiadać dosłownie każdy nadruk. Ogranicza je tylko wyobraźnia i niekiedy możliwości techniczne. Stają się osobistym sposobem na wyrażenie siebie i swoich emocji.

Wybór koszulek


męnskie

męskie

dziecięce

dziecięce

damskie

damskie

Produkcja


męskie

druk

dzieciece

cennik

damskie

szycie

Drukarnia koszulek Warszawa - jak wygląda druk koszulek?


Druk koszulek odbywa się przy zastosowaniu wielu różnorodnych technik, które dobierane są indywidualnie tak, aby uzyskać najlepszy efekt. Na wybór istotny wpływ materiał, z jakiego wykonana jest koszulka, wielkość i skomplikowanie projektu graficznego oraz umiejscowienie nadruku na koszulkach. Każda z metod, stosowana przez nas w Warszawie daje inny rezultat, dlatego warto się z nimi zapoznać. Pierwszą z nich jest najpopularniejszy obecnie sitodruk na koszulkach, który z powodzeniem można stosować także na czapkach, bluzach i przedmiotach codziennego użytku jak parasole.

Wydruk polega na przetłoczeniu farby przez uprzednio przygotowane szablony. Każdy z odcieni nanoszony jest oddzielnie przy pomocy indywidualnej matrycy, na której wcześniej poprzez naświetlenie kliszy drukarskiej umieszczony został wzór. Do wykonania nadruku na koszulkach i innych akcesoriach w naszej drukarni koszulek w Warszawie wykorzystywane są farby plastizolowe, które charakteryzują się żywymi kolorami oraz dużą elastycznością. Przy odpowiednim użytkowaniu zachowują swoje właściwości na długie lata. W tej metodzie można korzystać także z farb wodnych, które bezpośrednio wnikają w strukturę materiału. Należy pamiętać, że w tym przypadku materiał, na który nanoszony jest wzór, powinien być jasny. Najlepiej sprawdzają się białe koszulki.


Nadruki na koszulkach Warszawa


W sytuacji, kiedy nie mamy białej koszulki, w miejscach nadruku na koszulkach można zastosować wywab, który usunie pigment i przygotuje podłoże. Jest to bardzo popularna obecnie technika, którą prawdopodobnie każda drukarnia koszulek w Warszawie i okolicach ma w swojej ofercie, także nasza, której siedziba znajduje się właśnie w mieście stołecznym Warszawa. Polega ona na wywabianiu barwnika z ciemnych materiałów, co daje w efekcie miękkie i praktycznie niewyczuwalne zdobienie.

Ze względu na nieprzewidywalną reakcję wywabu z pigmentem w bawełnie nie zawsze można uzyskać pożądany kolor, dlatego tej metody nie stosuje się przy druku koszulek o charakterze reklamowym o dużych nakładach, a częściej jako ekskluzywny rodzaj odzieży, w której nietypowe połączenia kolorów są domeną dzisiejszych projektantów mody.

Koszulki z nadrukiem Warszawa - inne metody nadruków na koszulkach


Sitodruk transferowy to nadruk na koszulkach, który się wykonuje w odbiciu lustrzanym na specjalnej folii lub papierze transferowym. Kolory nanoszone są na papier w odwrotnej kolejności, a następnie przenoszone na materiał za pomocą specjalnej prasy pracującej w temperaturze 160 stopni Celsjusza. Ta technika druku koszulek ma jednak pewne ograniczenia. Ze względu na użycie pras miejsce nadruku nie może znajdować się blisko suwaków czy guzików. Ta metoda ma zastosowanie nie tylko w przypadku materiałów naturalnych jak bawełna, ale także sztucznych wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest wykorzystanie sitodruku bezpośredniego. Innym sposobem, w jaki powstają nadruki na koszulkach w naszej drukarni w Warszawie, jest nadruk 3D. To nic innego jak nanoszenie koloru warstwa po warstwie przy pomocy wysokich matryc. Wymaga jednak większego nakładu pracy, zużycia materiałów oraz procesu utwardzania warstw, co generuje koszty, dlatego nie stosuje się go zbyt często.


Producent koszulek - skorzystaj z naszych usług


Nasza drukarnia koszulek w Warszawie może przygotować koszulki z nadrukiem przy wykorzystaniu techniki sublimacji. Za pomocą specjalnych drukarek na białe podłoże, które pozwala na wierne odwzorowanie kolorów, zostaje nałożony barwnik, który następnie jest utrwalany w wysokiej temperaturze przy użyciu prasy transferowej. Koszulka musi być wykonana z poliestru, gdyż tylko ten materiał ma odpowiednie właściwości. Wydruk wykonany tą metodą jest miękki w dotyku i niewyczuwalny. Folia flex to kolejna z technik stosowana przy produkcji. Wycina się ją przy użyciu specjalnych ploterów, co pozwala na stosowanie tej techniki druku koszulek przy niewielkich nakładach. W szybki sposób można również zmienić wielkość projektu oraz kolory. Ograniczenie w tym przypadku stanowi sama folia, która ma określoną barwę i nie można jej mieszać z innymi kolorami, a także wielkość elementów. W przypadku małych detali ciężko je wyrwać. Jednak w tej metodzie można uzyskać ciekawe efekty specjalne w postaci brokatu, odblasku czy hologramów.


Druk koszulek - haft komputerowy


Jedną z ciekawszych technik nadruku na koszulkach w Warszawie, która sama w sobie nie jest formą druku, jest haft komputerowy. Projekt graficzny zostaje niejako wszyty w materiał przy użyciu hafciarki, która może do tego celu wykorzystać wiele różnych ściegów, w tym również ten wypukły, który nadaje głębię i ciekawie wygląda. Jak każda technika ta również ma swoje ograniczenia. Rozdzielczość haftu uzależniona jest od grubości zastosowanych nici, małe detale są praktycznie niewykonalne, a jego wielkość jest znacznie mniejsza niż w przypadku jakichkolwiek nadruków. Także sam proces szycia musi przebiegać odpowiednio z zachowaniem odstępów od szwów w odzieży. Jako producent koszulek staramy się, aby nasze wyroby spełniały oczekiwania klientów pod względem jakości i cieszymy się ze wszystkich pozytywnych opinii na nasz temat. Jeśli chcesz stać się szczęśliwym posiadaczem koszulki z nadrukiem - zapraszamy do naszego sklepu i drukarni koszulek w Warszawie.